بسم ِاللّهِ الرَحمن ِالرَحیم
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷

نرم افزار جامع نوزادی توسط مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان رونمایی شد

درآیینی از نرم افزارجامع نوزادی وی‍ژه دوران بارداری وپرورش نوزاد وشیرخوار ،تولید مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان رونمایی شد.این نرم افزار که همراه کتاب می باشد از مجموعه نرم افزار های خانواده است.

تعداد مجموعه نرم افزار تربیت هشت عدد می باشد.قابل توجه می باشد،نرم افزار نوزادی اولین محصول تولید شده از مجموعه نرم افزار های تربیت می باشد.

اسامی دیگر نرم افزار ها بدین شرح می باشد:

۱-نوزادی

۲-فرزندانی برای آینده

۳-همشاگردی سلام

۴-طروات غنچه ها

۵-کودک و رسانه

۶-اتاق شادی

۷-نوجوانی

۸-جوانی

مدیرعامل مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان،در آیین رونمایی از این نرم افزار گفت: نرم افزار نوزادی در راستای تحقق خواسته رهبر معظم انقلاب در رابطه با تحقق سبک زندگی سالم تولید شده است.

حجت‌الاسلام سید احمد سجادی تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری و رفع دغدغه‌های اصلی خانواده ‌ها برای تربیت فرزندان را از اهداف تولید این نرم افزار دانست و افزود: این نرم‌افزار شامل پنج بخش اصلی تربیت، بارداری و زایمان، حقوق نوزاد، نوزادی و شیرخوارگی و پرسمان و چهار بخش جانبی نگارخانه، کتابخانه، حکایت و آوا است و در سطحی تهیه و تولید شده است که خانواده‌ها، مربیان و متخصصان امر تربیت می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

ایشان در ادامه گفتند: امروز نرم افزار نوزادی با موضوع سبک زندگی رونمایی می شود که حاصل زحمت چندساله محققان، پژوهشگران و هنرمندان این مرکز است که بیش از یک سال و نیم تحقیق کردند و چهار هزار صفحه مطلب علمی، روانپزشکی، مذهبی پیرامون این موضوع نگارش شده است.

وی با بیان اینکه سبک زندگی سالم در پژوهش‌های صورت گرفته به دو بخش فردی و اجتماعی تقسیم می‌شودافزود: بخش فردی این نوع سبک زندگی به دوران نوزادی (قبل از دوران بارداری تا دو سالگی)، دوران کودکی (۳ تا ۱۲ سالگی)، دوران نوجوانی (۱۳ تا ۱۷ سالگی) و جوانی (۱۸ تا ۳۰ سالگی) تقسیم می شود.

 

ایشان با اشاره به اینکه برای تهیه این مجموعه ۲۰ نفر از کارشناسان با ما همکاری داشته اند، گفت: فرزندانی برای آینده (نگاهی جامع به حقوق و تربیت کودک)،طراوت غنچه‌ها (بهداشت روانی و سلامت جسمانی کودک) اتاق شادی (درباره بازی، خلاقیت و نشاط کودک)، کودک و رسانه (پیرامون چگونگی ارتباط کودک با رسانه‌های مختلف) و هم‌شاگردی سلام (مسائل آموزشی کودک) موضوعات تدوین شده در نرم افزاد کودک تولید شده در مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان است.

حجت‌الاسلام سید احمد سجادی گفت : در کنار هر یک از این نرم‌افزارها یک جلد کتاب در حدود پانصد صفحه مرتبط با موضوع نرم افزار پیش‌بینی شده که خلاصه مطالب نرم‌افزار را برای سهولت مراجعه را دارد.
ایشان نیز در آیین رونمایی از این نرم افزاربا اشاره به اهیمت تولید نرم افزار کودکی گفت: این نرم افزار جامع ۸۵کارشناس در مدت ۱۸ ماه تهیه شده است

 

مدیرعامل مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه با بیان اینکه تمام مراحل تحقیق برای دیگر نرم‌افزارهای در دست تولید سبک زندگی اسلامی در بخش فردی انجام شده است، ادامه داد: تمامی این نرم‌افزار‌ها مراحل تحقیق را پشت سرگذاشته و هر یک در حال طی نمودن مراحل تولید  مانند تایپ، کدگذاری، گرافیک، تهیه و ساخت صوت و فیلم، پویانمایی، برنامه‌نویسی و موارد دیگر است که پس از رونمایی از اولین محصول در اول آبان ۱۳۹۳ بقیه نرم‌افزارهای هشتگانه تا خردادماه سال ۱۳۹۴ تولید و رونمایی خواهد شد.

در ادامه آیت الله مهدوی یکی از مدعوین حاضر در جلسه بودند که ایراد سخنرانی نمودند.

آیت ا.. مهدوی با اشاره به آثارتربیتی کودکان بویژه در دوران نوزادی گفت : باید توجه داشته باشیم که اگر یک نوزاد تا سنین جوانی بر اساس اصول و روش‌های تربیت اسلامی رشد پیدا کند، در سنین میان‌سالی و کهن‌سالی مشکلی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه در سبک زندگی اسلامی می‌توان به مسائل متعدد اجتماعی پرداخت، افزود: با بیان کامل سبک زندگی فردی و اجتماعی می‌توان به تمامی پرسش‌های نهفته در سبک زندگی پاسخی جامع ارائه داد.

 

از دیگر مسئولین و میهمانان محترم حاضر در جلسه میتوان حجت الاسلام فلاح زاده مسئول ستاد ترویج احکام،اعضای شورای شهر همچون رئیس شورای شهر مهندس رضا امینی و مهندس حاج رسولیها،اصغر آذربایجانی و جناب آقای فلاح و عدنان زادهوش و دکتر احمد شریعتی را نام برد.

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی آقای مهندس  فولادگر،خانم نیره اخوان

ریاست محترم  آموزش و پرورش استان اصفهان آقای قائدی ها

رئیس محترم انجمن مددکاری کاری امام زمان آقای حاج مصطفی یراقی

مسئول امور فرهنگی وزارت نیرو حجت الاسلام و المسلمین وثیق

مسئولین محترم مدارس حوزه های علمیه  حجت الاسلام کشکولی

مسئولین دفاتر تبلیغات قم و اصفهان آقایان حجت الاسلام و المسلمین احمد واعظی و حجت الاسلام دکتر ارزانی

از جمله هنرمندان آقای دلیران از کارگردانان زبده اصفهان و آقای آقا نوری از خوانندگان موسیقی سنتی

حجت الاسلام جلالی مسئول معاونت آموزش و پژوهش حوزه علمیه اصفهان

دکتر نادری متخصص اطفال

دکتر نیلفروشان زیبا سازی شهرداری و….

حجت الاسلام سید احمد سجادی افزود: تاکنون در این مرکز چند تولید بسیار مهم داشته ایم که یکی از آنها “ترجمان وحی” است که ترجمه گویشی از قرآن است که به کمک ۲۳۷ هنرمند صدا و سیما به صورت نمایشی ضبط می شود که به یقین برای افراد علاقه مند به قرآن بسیار جذاب است.

 

کاربران محترم جهت تهیه این نرم افزار با شماره تلفن ۳۲۳۵۳۳۳۳-۰۳۱ تماس حاصل فرمایید.

پاسخ دهید

سوال امنیتی: