بسم ِاللّهِ الرَحمن ِالرَحیم
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

معرفی پروژه عظیم طنین وحی

در دوران کنونی که بشر بیش از هر زمانی به انس با کتاب وحی نیاز دارد، فراهم آوردن بستری برای ارتباط بیشتر با قرآن کریم و درک معارف آن یک وظیفه همگانی است.

قرآن کریم در قرن‌های گذشته به شکل‌های متفاوتی به جامعه عرضه شده است. متن مقدس با آرایه‌های هنری و نیز تلاوت به گونه‌های ترتیل، تحقیق و تحدیر از جمله این اشکال بوده است.

اینک در روزگاری که امکانات دیجیتال فرصتی تازه به ما داده تا معارف کلام نور را در قالبی نوین عرضه کنیم، هنگام آن است که با رویکردی هنری و معناگرا قرآن را برای پارسی زبانان ارائه نماییم.

در این طرح، ترجمه‌ی متن مقدس قرآن با شیوه‌ای نوین ارائه می‌گردد. بیش از یک سوم آیات نورانی قرآن کریم مواردی است که به نقل قول از شخصیت‌های مختلف داستان‌ها پرداخته است. در طرح حاضر این نقل قول‌ها به صورت نمایشی با حضور حدود ۲۴۰ نقش اجرا شده، در قالب یک ترجمه گویای گفتاری – نمایشی با فضاسازی و ترکیب افکت ها و آواهای مناسب، عرضه می‌شود. آیاتی که شامل نقل قول نیست، به صورت روایت با حس مربوط که متن آیه را برای مخاطب مفهوم کند، ارائه می‌شود.

امید که با این تنوع، مخاطب انبوهی را به خود جلب کند و راهکار شایسته‌ای برای اشاعه‌ی مفاهیم قرآنی و انس همگانی با کتاب راستین وحی باشد

کلیپ نمونه نرم افزار را از این قسمت مشاهده نمایید.

برخی مراحل تولید این نرم افزار و همچنین سخنان علما و دست اندرکاران تولید این مجموعه را میتوانید در کلیپ زیر مشاهده نمایید:

پاسخ دهید

سوال امنیتی: