بسم ِاللّهِ الرَحمن ِالرَحیم
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

کتاب رستاخیز:آیات بهشت و جهنم،نعمت‌ها وعذاب‌ها

مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان در راستای تحقیقات و پژوهش های متوالی پژوهشگران این مرکز اقدام به تولید کتاب تصویری رستاخیز نموده است.

این کتاب به زبان تصویر عالم بهشت و جهنم را برای مخاطبان گرامی به نمایش خواهد گذاشت.

برخی از ویژگی های این کتاب به شرح زیر می باشد:

۱-این کتاب در  ۲۲۸ صفحه به چاپ رسیده است

۲-چاپ فاخر با صفحات گلاسه تمام رنگی

۳-هرصفحه پیرامون یک موضوع مرتبط با معاد ، قیامت ، بهشت و جهنم است

۴-برای هر موضوع معمولا یک آیه و دو روایت ذکر شده است .

۵-آیات و روایات به دو زبان فارسی و انگلیسی ترجمه شده است

۶-برای هر موضوع یک تابلوی نقاشی رنگی بسیار زیبا کار شده است

۷-هر صفحه با دو تذهیب اختصاصی به رنگ های طلایی و نقره ای تزئین شده است

سخن حجت الاسلام سید احمد سجادی،مدیر عامل مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان  در مورد این کتاب به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

إِذَا زُلْزِلَتِ الْأَرْضُ زِلْزَالَهَا. وَ أَخْرَجَتِ الْأَرْضُ أَثْقَالَهَا

در پایان این جهان، نفخه‌ای دمیده خواهد شد، با زلزله‌ای مهیب تمام زمین به لرزه‌ای عظیم درخواهد آمد، آتش، تمام دریاها را فراگرفته، کوه‌ها از جای کنده شده، مکرر به زمین فرود می‌آید. آسمان شکافته شده، ستارگان افول می‌نمایند. مادران با وحشت تمام، محبت مادرانه را از یاد برده، کودکان دلبند خود را به گوشه‌ای پرتاب می‌کنند و به این سو و آن سوی می‌دوند و در پی راهی برای فرار هستند. آسمان و زمین به وجودی دیگر تبدیل شده، همه را به کام مرگ فرو می‌برد.

سالیان متمادی، جهان هستی غیر از خداوند قارد قهار، شاهد وجودی دیگر نیست.

نفخه‌ای دمیده می‌شود، چشمها از میاه گورها باز می‌گردد و پس از نزول بارانی چهل روزه، گوشت و استخوان‌ها به بدن‌ها متصل می‌شود و همگان از خفتنگاه خود سر برآورده، آماده حسابرسی و پاسخگویی به آنچه بوده و کرده‌اند، می‌گردند.

بر دهان‌ها مهر سکوت زده می‌شود و اعضاء و جوارح به سخن می‌آیند و شهادت بر آنچه کرده‌اند خواهند داد. پرونده اعمال برخی، از پست به دست چپ داده می‌شود و گروهی با سرور پرونده خود را از جلو با ست راست دریافت می‌نمایند. غم و سرور درهم می‌آمیزد. مسروران همه را دعوت به مشاهده پرونده خود می‌نمایند و نادمان آرزو می‌کنند زمین دهان باز کرده، آنان را به کام خود فرو برد، عاجزانه خواهش می‌کنند تا فرصت دوباره‌ای برای جبران آنچه بوده‌اند، به آنان اعطا گردد.

شادمانان با شفاعتی که نصیب خود خواهند کرد، به درجات والای بهشت روان و غمگینان چون بر زانوها نشسته و قادر به حرکت نیستند، به زنجیر کشانده شده و به دره‌های جهنم پرتاب می‌گردند.

آنگاه اهل بهشت درحالی که با خوشحالی از کنار جهنم عبور می‌نمایند تا به طبقات بهشتی خود وارد شوند، عده‌ای را در میان آتش مشاهده می‌کنند و با تعجب علت در «سقر» افتادن آنها را جویا می‌شوند و آنان…

حوریان در کنار درب غرفه‌های بهشتی، منتظر قدوم شما هستند و چون شما را مشاهده می‌نمایند، لبخندی بر لبانشان می‌نشیند. درخشش نور دندانهایشان شما را به تعجب وامی‌دارد و خدا را بر این نعمت بزرگ شکر می‌نمایید…

تصور چنین صحنه‌هایی که در تمامی مکاتب الهی با تغییرات اندکی بیان گردیده، لرزه‌ای بر اندام آدمی می‌اندازد و باعث تأمل در رفتار و کردار انسان می‌شود.

ترسیم این صحنه‌ها، نه فقط در تابلو ذهن، بلکه بر تابلویی برای مشاهده همگان می‌تواند بار تربیتی داشته، توجه همگان را به سوی عقبی بیشتر گردانیده، اعتقاد به معاد و قیامت را محکمتر کند. هرچند این تابلوها تنها نمادی است از آن حادثه بزرگ. رویدادی حتمی که ابعاد آن فراتر از حدی است که در ذهن ما بگنجد. هدف از ترسیم این تابلوها آن است تا ذهن‌ها را در نزدیک شدن به عظمت معاد یاری کند.

بر همین اساس آنچه را از آیات الهی و روایات اسلامی در باب معاد و قیامت توانستم ترسیم نمایم، با همکاری نقاش زبردست، جناب آقای «سیامک عزمی» به تصویر کشاندم و با همت جناب آقای دکتر محمدرضا فخر روحانی ترجمه انگلیسی شد.

در پایان بر خود لازم می‌دانم از حضرت آیۀ الله العظمی مظاهری که با تاسیس و نظارت بر مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان زمینه تولید این اثر را فراهم نموده‌اند، تشکر نمایم. حمایت همه جانبۀ ایشان موجب شد تا بیش از شصت نرم افزار و چهل کتاب در این مرکز تولید گردد.

جهت تهیه  این نرم افزار با شماره تلفن ۳۸۱۳۷-۰۳۱ تماس حاصل فرمایید یا از طریق فروشگاه آنلاین اقدام نمایید.

جهت خرید پیامکی عدد۱ را به سامانه ۲۰۰۰۸۱۳۷ ارسال نمایید.

 

 

جهت خرید اینترنتی کتاب رستاخیز به این قسمت مراجعه نمایید.

جهت خرید پیامکی عدد ۱ را به سامانه ۲۰۰۰۸۱۳۷ ارسال نمایید.

جهت خرید تلفنی با شماره ۳۲۳۵۳۳۳۳-۰۳۱ تماس حاصل نمایید.

 

پاسخ دهید

سوال امنیتی: