بسم ِاللّهِ الرَحمن ِالرَحیم
یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

نهادی انقلابی و مقدس

نهادی انقلابی و مقدس

در هر جامعه‌اى که بخواهد یک حرکت منطقى و فکرى انجام بگیرد، یک قاعدۀ اصلى لازم است تا اگر دیگران متزلزل مى‌شوند آن قاعدۀ اصلى محکم بماند و اگر دیگران راه را گم مى‌کنند آن محور اصلى مستقیم حرکت کند و اگر دشمن توان پیدا کرد که در نقاط دیگر خاکریزها را پرکند، این نقطۀ خاکریز خود را محکم نگه‌دارد و راه را بر نفوذ دشمن ببندد تا بتواند به کمک دیگران بشتابد.
همه نیروهاى مسلح جمهوری اسلامی ایران در حکم بازوى ولایت فقیه و پاسدار نظام الهى‌اند، و حداقل بخش عظیمى از این رکن عظیم را در قالب سپاه پاسداران و فرماندهان سپاه و عناصر معمولى سپاه مى‌بینم. یک چنین مجموعه‌اى مانند سپاه مى‌تواند تضمین کننده بقاء جهتِ انقلابى در همۀ شرایط در مجموع جامعه باشد و سپاه این نقش را مى‌تواند و باید ایفا کند. امتیاز برجستۀ سپاه پاسداران بر ارتش‌هاى جهان نیز در این است که بر محور حق و در راستاى قسط و مرزبان حماسه و فضیلت است و تبعیت از فرمان «ولى فقیه» را سرلوحه شعار و عمل خود قرار داده است.
سپاه پاسداران خاستگاه آرمان‌هاى مکتبى و انقلابى ملت مبارز ایران و تجلی‌گاه اقتدار سیاسى، نظامى جمهورى اسلامى است.
این نهاد «پاک سرشت» مسیر پرفراز و نشیب حوادث گوناگون پس از انقلاب را سرافراز و ظفرمندانه پیموده و حماسه‌هاى جاودان و پرافتخارى را در صحیفۀ انقلاب به ثبت رسانده است.
پاسداران فرزندان معنوى امام امت، وارثان حماسه‌هاى پیروزى و شهادت و پیروان راستین ولایتند که همواره بار سنگین حفظ دستاوردهاى گران سنگ انقلاب و دفاع مقدس را بر دوش مى‌کشند و پرچمدار گسترش فرهنگ، معنویت و ارزش‌هاى دفاع مقدس به اقشار جامعه و نسل آینده نظام اسلامى‌اند.
سپاه به خاطر رسالت عظیم و نقش حساسى که داشته و دارد، همواره مورد عنایت خاص بنیانگذار جمهورى اسلامى، حضرت امام (ره) بوده و امروز نیز مورد توجه ویژۀ مقام معظم رهبرى، حضرت آیه الله خامنه‌اى (مدّ ظله العالى) مى‌باشد.
محبّت سرشار و علاقۀ قلبى رهبرى نسبت به پاسداران و فرمانبرى و اطاعت صادقانه سپاهیان از فرامین حضرتش، دلیل روشنى بر پیوند ناگسستنى سپاه و ولایت است۱٫
سپاه در تاریخ شناخته شدۀ ایران اسلامی، یک پدیدۀ بی‌نظیر و حاصل تدابیر و ژرف‌نگری‌های امام امت است، یعنى سپاه، سازمانی است که با حکم ولایت ولادت یافت و رشد و نماى آن در صحنه انقلاب در عرصۀ دشوارترین آزمون‌هاى انقلاب بود.
سید احمد سجادی
پی‌نوشت:
۱٫ سپاه از دیدگاه مقام معظم رهبری، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نمایندگی ولی فقیه پژوهشکده تحقیقات اسلامی، جلد ۱، ص ۱۰-۱۱

پاسخ دهید

سوال امنیتی: