بسم ِاللّهِ الرَحمن ِالرَحیم
پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷

برگزاری سومین نشست شورای فعالان فضای مجازی استان اصفهان

در این نشست آقای صادقی، در مورد تاریخچه تأسیس مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان اشاره کردند: در سال ۱۳۷۷ بمنظور حداکثر استفاده از روش ها و ابزارهای جدید در راستای پژوهش های دینی، این مرکز به امر مرجع عالیقدر حضرت آیه الله العظمی مظاهری دامت برکاته تأسیس گردید و تاکنون نرم افزارها و کتب دینی زیادی منتشر نموده است که مورد توجه و قبول عالمان ، محققان و اندیشمندان جامعه اسلامی قرار گرفته است.

در ادامه ایشان به معرفی شیوه تحقیق و پژوهش در نرم افزارهای تولیدی آن مرکز پرداختند که شامل استفاده از جدیدترین منابع، کتب و مقالات چاپ شده در موضوعات تخصصی، استفاده از نسخ خطی، سخنرانی شخصیت ها و بهره گیری از تیم تحقیقاتی حوزویون و دانشگاهیان می باشد.

وی در خصوص معرفی مجموعه “نوزادی” افزود: باتوجه به دغدغه مقام معظم رهبری پیرامون سبک زندگی اسلامی، این موضوع در دستور کار مرکز قرار گرفته است که شامل مجموعه های “نوزادی” ، کودکی، جوانی و نوجوانی و … که شامل ۸ مجموعه می باشد.

نرم افزار نوزادی این نرم‌افزار شامل پنج بخش اصلی «تربیت»، «بارداری و زایمان»، «حقوق نوزاد»، «نوزادی و شیرخوارگی» و «پرسمان» و چهار بخش جانبی «نگارخانه»، «کتابخانه»، «حکایت» و «آوا» می‌باشد؛ و در سطحی تهیه و تولید شده است که خانواده‌ها، مربیان و متخصصانِ امر تربیت می‌توانند از آن بهره‌مند گردند.

پاسخ دهید

سوال امنیتی: