بسم ِاللّهِ الرَحمن ِالرَحیم
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷

موسیقی فهم قرآن هنوز ناشناخته است/ لزوم استفاده از ابزارهای روز در ترویج دین

به گزارشروابط عمومی مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان ، آیت  الله سید یوسف طباطبایی نژاد، پیش از ظهر امروز در آیین رونمایی از طرح عظیم «طنین وحی(ترجمان گفتاری ونمایشی قرآن کریم)»، در اصفهان اظهار کرد: در ابتدا شایسته و بایسته است که از محضر آیت الله العظمی مظاهری تشکر و قدردانی کنیم، چرا که از زمان حضور ایشان در اصفهان اتفاقات و اقدامات مبارک و با برکتی رقم خورده است.

وی با بیان اینکه در زمان حضور آیت الله العظمی مظاهری مراکزی چون مرکز امور مساجد، مرکزتحقیقات رایانه ای  و مرکز تخصصی حوزه علمیه  اصفهان راه اندازی شده است، گفت: امروز در آیین رونمایی طرح طنین وحی، شاهد برکات و آثار  مبارک این مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان هستیم.

امام جمعه اصفهان ابراز کرد: مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه  اصفهان کتاب هاو  تولیدات مختلفی را تاکنون تولید و عرضه داشته که بسیار مفید و مثمر ثمر بوده، و مصداقی از  آگاه بودن به علوم زمانه است که در روایت آورده شده چنانچه این امر باشد حوادث بر او هجوم نمی آورد.

وی تاکید کرد: ما باید بر طبق زمانه پیش برویم، باید از ابزارهای زمانه برای ترویج مکتب اهل بیت(ع) و معارف اسلامی استفاده کنیم که مصداق بارز آن ترجمان گفتمان و نمایشی طنین وحی است.

نماینده ولی فقیه دراستان اصفهان عنوان کرد: فهماندن قرآن به افراد راه های مختلفی دارد، برای هر آیه بطن هایی است که تا ۷۰ بطن  مختلف گفته اند، موسیقی و فهم قرآن هنوز ناشناخته است، ما باید روی سبک خواندن قرآن فعالیت کنیم.

وی افزود: به عنوان نمونه سبک قرآن رهبر معظم انقلاب سبک خاص،  شیوا و دل نشینی است که تقلیدی از هیچ یک از سبک های دیگران نیست، اگر عظمت و شیرینی  آیات قرآن درک شود واقعا دل را می لرزاند.

پاسخ دهید

سوال امنیتی: