بسم ِاللّهِ الرَحمن ِالرَحیم
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

ترجمان گفتاری ونمایشی قرآن کریم(طنین وحی) با تلاش ۷ساله هنرمندان تولید شد

به گزارشروابط عمومی مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان، حجت الاسلام سید احمد سجادی امروز در مراسم رونمایی از پروژه عظیم طنین وحی، اظهار کرد: امروز خرسند هستیم  بعد از ۷سال تلاش و مجاهدت اندیشمندان و قرآن پژوهان  و اندیشمندان حوزه و دانشگاه هنرنمایی و هنر پیشگان  و بازیگران خلاق، شاهد  رونمای  پروژه عظیم طنین وحی هستیم.
وی بیان کرد: این پروژه ۷ سال با حساسیت خاصی در زمینه صداگذاری و تحقیقات در قرآن کریم به طول انجامید، در قرآن کریم شخصیت های مختلفی سخن گفتند بیشترین دیالوگ متعلق به پیامبر اعظم بود و پس از آن حضرت موسی بیشترین سخن را گفتند  و کمترین دیالوگ فردی در قرآن کلمه “اف” است.
مدیر مر کز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: ترجمه های مختلفی  و تفسیرهای  متعددی از قرآن داشتیم، ولی هیچ کدام از آنها به سن افراد و حالت بیان افراد نپرداختند.
وی افزود: تحقیقات در این زمینه بسیار سخت  و مشکل بود ، هیچ منبع و اطلاعاتی از حالت های بیان  و سن افراد سخن گفته در قرآن موجود نبود.
حجت الاسلام سجادی عنوان کرد: دومین حساسیت ما این بود که باید عین متن قرآن را پیاده کنیم ، امروز شاهد یک ترجمه کامل صوتی و نمایشی از قرآن کریم هستیم که برای انس و الفت بیشتر جوانان مثمر ثمر باشد.
وی ابراز کرد: هدف نخست ما  از تولید این پروژه عظیم  ارتباط بیشتر مردم با قرآن است ، این پروژه براساس ترجمه استاد قرائتی انجام شد و همواره با محبت در کنار تیم تخصصی ما بودند.
مدیر مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: این کار قطعا با عنایت خداوند و تاکیدات آیت الله العظمی مظاهری ادامه خواهد یافت ، لذا تولید این نرم افزار به زبان عربی و انگلیسی از جمله اهداف آینده است.

پاسخ دهید

سوال امنیتی: