۱۴۰۰/۰۴/۰۹

در راستای جامه عمل پوشاندن به سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای مد ظله‌العالی در رابطه با «سبک زندگی اسلامی و ایرانی»، مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان (تحت اشراف حضرت آیت الله العظمی حاج شیخ حسین مظاهری دام عزه) اقدام به طراحی، تحقیق و تولید نرم افزارهای سبک زندگی اسلامی ایرانی نموده است.

بر اساس پژوهش این مرکز برای ارائه مباحثی جامع، سبک زندگی را می توان به دو بخشیِ فردی و اجتماعی تقسیم کرد.

در سبک زندگی فردی شش دوره سنی مهم را بایستی مد نظر قرار داده و برای هر یک برنامه‌های کامل طراحی نموده است، این شش دوره عبارتند از: نوزادی، کودکی، نوجوانی، جوانی، میان‌سالی و کهن‌سالی.

در سبک زندگی اجتماعی می‌توان به مسائل متعدد اجتماعی پرداخت؛ ولی چنانچه به مباحث «خانواده»، «معیشت و شغل» و «مدیریت» توجهی ویژه شود تقریباً به تمامی مباحث اجتماعی پرداخته شده است؛ هر چند این عناوین سه‌گانه قسیم یکدیگر نبوده و در بسیاری از موارد عموم و خصوص همدیگرند ولی به جهت اهمیت و نیاز جامعه به مباحثِ آن در کنار هم قرار گرفته‌اند و لذا این مرکز پس از تولید نرم‌افزارهای سبک زندگی فردی به تولید نرم‌افزارهای سبک زندگی اجتماعی با دسته‌بندی فوق‌الذکر اهتمام می‌ورزد.

ما بر این باوریم که سبک‌های زندگی فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و … در درون سبک زندگی‌های فردی و اجتماعی قابلِ بررسی و تبیین کامل است و با بیان کاملِ سبک زندگی فردی و اجتماعی می‌توان به تمامی پرسش‌های نهفته در سبک زندگی پاسخی جامع ارائه داد.

بر این اساس مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزه علمیه اصفهان برای سبک زندگی فردی تولید نرم‌افزارهای زیر را در دستور کار خود قرار داده است:

  • قبل از دوران بارداری تا دوسالگی «نرم‌افزار نوزادی»
  • از دو تا دوازده‌سالگی (دوران کودکی) نرم‌افزارهای:

۲/۱-«فرزندانی برای آینده» نگاهی جامع به حقوق و تربیت کودک

۲/۲-«هم‌شاگردی سلام» مسائل آموزشی کودک

۲/۳-«طراوت غنچه‌ها» بهداشت روانی و سلامت جسمانی کودک

۲/۴-«کودک و رسانه» پیرامون چگونگی ارتباط کودک با رسانه‌های مختلف

۲/۵-«اتاق شادی» درباره بازی، خلاقیت و نشاط کودک

  • از دوازده‌ تا هفده‌ سالگی «نرم‌افزار نوجوانی»
  • از هفده تا سی‌سالگی «نرم‌افزار جوانی»

در کنار هر یک از این نرم‌افزارها یک جلد کتاب در حدود پانصد صفحه پیش‌بینی شده که حاوی مباحث آن موضوع خواهد بود که خلاصه مطالب نرم‌افزار را برای سهولتِ مراجعه در خود جای داده است.
جهت تهیه  این نرم افزارها از طریق فروشگاه آنلاین اقدام نمایید.